Zdroj: Italdesign

Německo bude testovat koncept létajících taxi od Audi a Airbusu

Na projektu s názvem Pop.up Next spolupracují firmy Audi, Airbus a Italdesign a výsledkem je dopravní prostředek, který je zčásti kvadrokoptéra a zčásti auto.

21. červen 2018 13:43:42

Tento koncept se na veřejnosti objevil již minulý rok na Ženevském autosalonu. Nyní však bylo oznámeno, že Pop.up Next dostal zelenou k provedení testů, čímž se zase o krok přiblíží realizaci. Agentura Bloomberg uvedla, že německá vláda tento týden se zmíněnými firmami podepsala předběžnou smlouvu, která pojednává o testování zmíněného vozidla ve městě Ingolstadt, kde sídlí Audi. Přesné datum zahájení testu dosud nebylo zveřejněno, avšak vzhledem k dalším podobným projektům, které již testují funkční prototypy, lze očekávat, že Pop.up Next nebude chtít zaostávat.

“Létající taxi již nejsou pouhou vizí. Mohou nás vzít do nového rozměru mobility. Jedná se o obrovskou příležitost pro firmy a mladé start-upy, které tuto technologii již nyní úspěšně vyvíjí,” řekl německý ministr dopravy Andreas Scheuer. Testovaný dopravní prostředek se bude skládat ze dvou základních částí – pozemního modulu, který vypadá jako futuristické dvoumístné auto, a dronového modulu, který je k němu připojen. Oba moduly řídí autonomní technologie, takže cestující jednoduše zadají cíl cesty a zbytek nechají na stroji.

Složitost tohoto systému představuje pro konstruktéry nesmírné výzvy, a tak ještě nějakou dobu potrvá, než budeme stoprocentně vědět, zda se létající taxi stanou běžnou realitou v našich městech. Do té doby se alespoň můžete podívat, jak si autoři konceptu tuto budoucí realitu představují:

Zdroj: Digital Trends